Тарас Нікітін
Advisor

автомобільний експерт

Оновлено:

Autoscout24 — другий (а за деякими даними навіть перший) за відвідуваністю авторинок вживаних автомобілів в Німеччині. Він — вічний конкурент мобіле.де, ще одного гіганта онлайн-торгівлі вживаним транспортом.

Автолюбителі сперечаються до хрипоти, на якому з цих сайтів вигідніше купувати машину. Ми сперечатися і хрипіти не будемо — просто поділимося статистикою і враженнями від користування.

Огляд autoscout.de: топовий автосайт в Німеччині

Щоб купити або продати машину, байк або вантажівку, сюди щодня приходять 20 млн користувачів з 18 європейських країн. Покупців чекають близько 2,5 млн пропозицій:

 • Старих авто — від раритетів початку XX століття до майже нових легковиків з мінімальним пробігом
 • Вантажних машин — автонавантажувачів, сільгосп- та спецтехніки, тягачів, вантажно-пасажирських авто
 • Автобусів — від мінібусів до величезних даблдекерів
 • Мотоциклів
 • Зовсім нової автотехніки

Продавцями виступають приватні та професійні дилери, яких налічується тут понад 40 000 осіб. Саме вони, скромні трудівники керма і калькулятора, забезпечують 300 000 результативних угод на місяць! Триста тисяч — це коли б все населення Полтави або Херсона раптом купило собі по машині протягом місяця.

Ось такі масштаби продажів на Автоскауті24: цифри, що й казати, вражають.

Однак не тільки продажами славиться найбільший віртуальний авторинок. Тут автовласники знаходять для себе безліч корисної технічної, юридичної, фінансової інформації. До послуг відвідувачів — цікавий, регулярно оновлюваний блог, розділ новин, калькулятор оцінки авто і розрахунку кредиту.

Коротка історія

Коротка історія сервісу почалася в 1998 році, коли швейцарська компанія Beisheim Holding Schweiz AG заснувала в Німеччині дочірнє підприємство — Scout24 зі штаб-квартирою в Мюнхені.

Метою його створення був розвиток тоді ще абсолютно нової сфери онлайн-торгівлі й послуг. Першим таким досвідом для компанії став запуск в 1998 і 1999 роках відразу двох сервісів — Autoscout24 й Immobilenscout24, які відображали найчастіші запити європейців — купівлю-продаж вживаного автотранспорту та оренду доступного житла. Через двадцять років обидва майданчики залишаються найбільшими онлайн-ринками авто і нерухомості в Європі. Надалі власники істотно розширили мережу майданчиків під загальною назвою Scout24, яка містила сайти з фінансів, пошуку роботи й навіть знайомств.

У 2007 році всю групу купила компанія Deutsche Telekom AG і ще більше розширила її шляхом створення нових онлайн-ринків товарів і послуг. Однак вже через сім років у Скаута 24 знову змінився власник: ним став Hellman & Friedman LLC.

Новий власник прийняв стратегічно правильне рішення про розпродаж більшої частини маркетів, які входили до групи. Для розвитку він залишив тільки два найперспективніших порталів — Autoscout24 й Immobilenscout24.

Трохи пізніше, у 2015 році, компанія купила Easyautosale — велику платформу з торгівлі вживаними автомобілями, а ще через рік — нідерландський сайт European AutoTrader B.V., який також спеціалізується на старих авто.

Зараз Autoscout24 GmbH — товариство з обмеженою відповідальністю, яким керують два директори — Фелікс Франк і Брітта Шмідт.

Автоскаут24 російською

На відміну від свого давнього конкурента — mobile.de — Автоскаут24 не створює на різних мовах прості копії основного німецькомовного сайту, а запускає повноцінні майданчики.

Є такий і російською мовою — autoscout24.ru, який орієнтований першочергово на жителів пострадянського простору. Російський сайт істотно відрізняється за своїм функціоналом від німецького:

 • На сайті розміщені тільки оголошення про продаж
 • Немає ніякої допоміжної тематичної інформації — наприклад, матеріалів про те, як вибрати вживане авто або новин від виробників
 • Тут неможливо оформити автокредит

Є ще кілька деталей, які звертають на себе увагу, — наприклад, те, як оформлені оголошення і скільки коштують авто порівняно з цінами на оригінальному німецькому Автоскауті24.

Цікаво, що оголошення про продаж на російському майданчику часто навіть позбавлені фото, не кажучи вже про відсутність шкали співвідношення ціни і якості машин. Якщо порівняти вихідні дані пропонованих авто, то вражають дві речі:

 • Кількість колишніх власників. На німецькому сайті продають авто, у яких навіть два колишніх господарі — рідкість. На російському сайті повнісінько машин, які переходили з рук в руки три-п'ять разів!
 • Ціни. На російському та німецькому сайтах вартість авто однієї марки, року випуску і приблизно однакового пробігу може відрізнятися в три-чотири рази. 

На autoscout24.ru також впадають в очі дивні ціни на цілком пристойні авто: наприклад, БМВ можуть пропонувати за 100-200 євро. Звичайно, стільки коштувати хороша машина не може — швидше за все, це підступи хитрих продавців, які вперто не хочуть платити податки.

Але це — особливості національної торгівлі, а в цілому сайт справляє дуже гарне враження. Від оригінального функціонала там залишилися хіба що найдокладніші фільтри, але працювати з ним зручно. Зате ніщо не відволікає від головного — перегляду оголошень і спілкування з продавцями в особистому кабінеті. 

Ну і наостанок — одна потішна деталь. Не знаємо, хто наповнював цей сайт, але скорочення в розділах слова «результат» до м'якого знака — це сильно. Так-так, саме так: «Позашляховик — 416 008 резуль.» Думаємо, що це були німці, для яких м'який знак — така ж буква російського алфавіту, як і всі інші. А якщо така ж, то чому б саме на ній і не скоротити слово?

Автоскаут Швейцарія

З цією благословенною країною у порталу пов'язано щось більше, ніж просто торгівля вживаними авто. Сама історія AutoScout24 почалася саме тут. Жителі Швейцарії хоч і рідко, але із задоволенням викладають на цьому сайті свої пропозиції — це завжди хороші, доглянуті авто, навіть якщо їх пробіг досить великий.

Жителі колишнього СРСР буквально полюють за швейцарськими машинами. Це зрозуміло: у заможних швейцарців автотехніка — що треба, та й якість автобанів завжди була предметом пекучої заздрості у наших автолюбителів. Тому покупка машини від швейцарського власника — завжди велика удача.

Можливості: як зареєструватися і купити авто

Реєстрація на порталі Автоскаут — простіше не придумаєш: вона складається всього з одного кроку — ввести в поля адресу емейла і пароль. Правда, простенькою комбінацією в стилі 12345 не обійдешся — система вимагає, щоб в поле обов'язково вводилися великі й маленькі літери, а сам пароль був досить довгим.

Зате якщо буквено-цифрова комбінація систему влаштує, користувач відразу отримує вхід в особистий кабінет, а підтвердити реєстрацію можна і пізніше.

Як купити авто в Німеччині

Купівля авто починається з пошуку відповідного варіанту. Для цього знадобляться фільтри, які відсіють непотрібне і видадуть тільки те, що покупцеві дійсно цікаво. Зазвичай користувачі вибирають:

 • Вид транспортного засобу — чотири іконки прямо на головній сторінці не дадуть помилитися у виборі
 • Марку
 • Країну
 • Роки випуску
 • Пробіг
 • Ціни (мінімальна, максимальна)

Як тільки підбір за параметрами завершено, потрібно натиснути на помаранчеву кнопку, на якій зображена кількість знайдених відповідностей. Вона відразу ж перекине на першу сторінку, звідки покупець почне перегляд варіантів.

На німецькому сайті autoscout.de кожне оголошення містить не тільки всю інформацію та фото, які продавець побажав розмістити, а й попередню шкалу оцінок вартості.

Так, зелені рисочки говорять про те, що ціна цілком справедлива, а найвдаліші варіанти позначаються словами Top Angebot. Невиправдано завищена вартість отримує червоні риски й позначку Teuer (дорого). Чим більше рисок, тим вища ймовірність значної переплати.

Правда, покупцям доведеться врахувати, що всі оцінки автотранспорту на сайті носять приблизний і ні до чого не зобов'язувальний характер. Тобто адміністрація порталу автомобілів, які виставляються на продаж, насправді в очі не бачила: майданчик виступає виключно в ролі «свахи» — зводить покупця і продавця.

Всі характеристики, фото, описи й епітети — виключно на совісті тих, хто продає, а тим, хто купує, залишається одне — бути дуже уважними й не надто довірливими. Аферистів тут, як і на будь-якому німецькому автосайті, достатньо.

Легкові авто і мотоцикли

Autoscout24 — це такий величезний каталог авто з Європи, де містяться мільйони всіляких пропозицій. Серед них, напевно, найбільша частина — легковики й байки.

Якщо переглянути в фільтрах марки машин, то відразу видно фаворитів купівлі-продажу. Відкриває список, звичайно, «Велика німецька трійка» — мерседеси, БМВ й Ауді. За ними дружно йдуть ще кілька продуктів німецького автопрому — опелі, «народні автомобілі» aka Volkswagen, а також форди й чеські Шкоди.

Далі йдуть в алфавітному порядку машини від інших європейських, американських і азійських легковиків — в цьому довжелезному списку можна знайти абсолютно будь-яку марку авто, яку людство взагалі коли-небудь виробляло.

Топ найпопулярніших марок мотоциклів теж очолює «німець» — BMW, проте далі все стає на свої місця. За ним слідує легендарний Harley, а далі — японці Хонда і Кавасакі. Трохи нижче починається звичайний алфавітний покажчик — і цей список вражає своєю довжиною не менше, ніж список легкових авто. Всього ж зараз пропонується 36.777 байків, з них понад 5 000 марки БМВ.

Вантажні авто і спецтехніка

Понад мільйон пропозицій — такий обсяг пропозицій вживаних вантажних авто і спецтехніки з Німеччини на сайті Автоскаут. Тут можна купити:

 • якісні, надійні вантажівки
 • автонавантажувачі
 • сільгосптехніку
 • комунальний автотранспорт
 • сідлові тягачі

На самому порталі фільтри й пошук вантажних авто чомусь не працюють ні на оригінальному, ні на російському сайті. Для того, щоб вибрати важку техніку, потрібно спочатку натиснути на помаранчеву кнопку «Пошук».

Після цього відразу виконується перехід на цей сайт, де вже буде доступний весь набір фільтрів — марки, види, пробіг, вартість та інші характеристики.

Цікаво, що продаж легкових авто і мотоциклів на порталі абсолютно безкоштовний — принаймні, для приватних осіб. Зате продавці вантажівок зобов'язані сплатити розміщення своїх оголошень.

Коштує це недорого — всього 19 євро за перший місяць. Якщо за цей час продати вантажне авто не вдалося, наступні чотири тижні показу обійдуться в 15 євро. Чому така дискримінація продавців важкої техніки — не зрозуміло. Але факт є факт.

Мобільна версія сайту Autoscout24

Вона нічим не відрізняється від десктопної ні в німецькому, ні в російському варіанті виконання. Абсолютно один до одного:

 • фільтри
 • оголошення
 • дизайн головної й усіх наступних сторінок
 • дизайн і функціонал особистого кабінету
 • на німецькому сайті також доступні калькулятори вартості, автокредит, блог і новинний розділ

І це дуже зручно: продавці, покупці й просто спостерігачі повинні мати доступ на улюблений автобазар в будь-який час і в будь-якому місці — аби був інтернет.

Додаток на Android і IOS

Власники порталу подбали про те, щоб користувачі отримали, так би мовити, повний фарш — доступ на сайт не тільки з комп'ютера або з мобільної версії, але і через спеціальний додаток.

Його можна завантажити на Плеймаркеті за цим посиланням. При досить скромній оцінці в 4,5 бала у нього солідна кількість завантажень — понад 10 млн. За що хвалять додаток:

 • Зручність користування — зрозуміле, просте меню, російська мова
 • Легкість пошуку потрібних авто
 • Регулярне оновлення оголошень, можливість швидко переглянути нові надходження

Критикують зазвичай поновлення програми і її дизайн: одним не подобається отруйно-жовтий колір оформлення, іншим — зависання і вильоти додатка. Загалом, все як всюди. Багато користувачів взагалі не заморочуються з його установкою. Кажуть так: навіщо він потрібний, якщо сайт на 100% з телефону?

На закінчення

На онлайн-автобазарі, нехай навіть і найбільшому в Європі, машину можна тільки підшукати. Максимум — домовитися з власником про зустріч і тест-драйв. Але власне покупка авто з Європи, та ще й з розмитненням — це вже зовсім інша історія, не останню роль в якій грає досвід, уважність і спеціальні знання. Якщо ви не впевнені у своїх можливостях, не ризикуйте — довіртеся професіоналам.