Тарас Нікітін
Advisor

автомобільний експерт

Оновлено:

Знаєте, що таке сайт mobile.de для німецьких автолюбителів? Це як Drom для росіян або Auto RIA для українців:

 • одні сюди приходять, коли треба продати застаріле або просто набридле авто, мотоцикл, вантажівку, бус;
 • інші – коли фінанси співають романси, а машина потрібна конче;
 • треті... Про них буде йтися в самому кінці. На десерт, так би мовити.

Така от різноманітність інтересів. Подивімось, як працює і чим приваблює європейців ця віртуальна німецька автокомісійка?

Огляд mobile.de: кращий автосайт в Німеччині

Найбільший сервіс з продажу старої автотехніки щомісяця відвідують близько 25 млн користувачів – причому не тільки жителів Німеччини. Популярний він і в інших європейських країнах, але пальму першості тут, безумовно, тримають «наші» – автолюбителі з усього пострадянського простору.

Більш як півтора мільйона оголошень про продаж вживаних і нових машин – такий банк даних топового автосайту в Німеччині, який постійно поповнюється. Тут також можна:

 • за допомогою вбудованого калькулятора оцінити вартість техніки, перш ніж ставити її в каталог;
 • дізнатися останні новини від виробників;
 • почитати різноманітні корисності, що стосуються технічного обслуговування машин, оформлення документів купівлі-продажу. 

Якщо грошей немає зовсім, але купити машину дуже хочеться, жителі Німеччини можуть скористатися кредитом. В окремій вкладці проводиться приблизний розрахунок – в поля форми потрібно ввести вартість обраного авто, суму авансового платежу, вибрати термін кредитування.

Далі заповнюються графи з особистими даними й загальним доходом покупця. Після цього обчислюється, скільки євро щомісяця потрібно вносити в рахунок погашення кредиту.

Коротка історія

Точкою відліку в історії mobile.de заведено вважати 1996 рік. Тоді тільки починалося накопичення електронних баз даних у Всесвітній мережі. Хтось дуже розумний і далекоглядний створив невелику базу автомобілів, виставлених на продаж у Німеччині.

Ідея прижилася і сподобалася братам Бартолатусам – власникам одного гамбурзького автосалону. Вони внесли в цю базу свої дані про машини, які збиралися продавати по всій Німеччині. Потім до них приєдналися інші німецькі дилери – процес, як то кажуть, пішов.

Проєкт виявився на диво популярним і життєздатним, причому настільки, що вже через три роки, в 1999 році, у нього з'явився перший інвестор. Ним став британець Гренвілл Бейрд.

Через п'ять років, коли mobile.de був уже цілком самостійним ресурсом, його купив монстр інтернет-торгівлі – E-bay. Ця компанія, як відомо, спеціалізується на віртуальних аукціонах. Сайт об'єднали з одним з її підрозділів – майданчиком E-Bay Motors, заодно змінивши його назву – вона, на жаль, в анналах історії не збереглася.

Теперішня назва ресурсу остаточно утвердилася лише на самому початку 2015 року. Відтоді він відомий усій Європі під ім'ям Mobile de GmbH, яке відображене і в адресах численних регіональних підрозділів величезного порталу. Наприклад, його російськомовну версію можна відшукати, набравши в пошуковику mobile.de/ru.

Mobile.de російською

Сайт доступний на десяти європейських мовах. Власники створили його різномовні версії для жителів тих країн, які найчастіше заходять сюди, щоб купити або продати авто. Звичайно, не обійшлося і без російського майданчика: тільки в одній Німеччині зараз живе 1,5-3 млн російськомовних вихідців з країн колишнього СРСР.

Якщо додати до цієї статистики всіх, хто взагалі говорить російською і вважає за краще купувати авто в Німеччині, то стає зрозуміло, чому на порталі існує окремий регіональний сайт російською мовою. Це – десятки мільйонів потенційних і, можливо, навіть постійних покупців.

Якщо порівняти німецький сайт і mobile.de/ru, то відразу впадає в очі граничний мінімалізм російської «дочки»:

 • На головній сторінці – тільки привітальна стаття і вбудований пошуковик з фільтрами
 • Новини, статті блогу, калькулятор кредиту (ну це зрозуміло), програма оцінки авто доступні тільки в німецькій версії
 • На головній немає фотографій, пропонованих до продажу авто з індикаторами адекватності цін
 • Після авторизації відвідувачі можуть користуватися кнопкою розширеного пошуку – мегадокладними фільтрами, які в деталях опишуть необхідний транспортний засіб

Очевидно, технічна служба mobile.de після аналізу інтересів користувачів з російськими та українськими IP дійшла висновку, що блоги й фото їм не потрібні. Причина – в банальному і тотальному неволодінні німецькою мовою. Людям треба просто купити машину – щоб швидше, краще та дешевше.

Таким чином, російська версія сайту дуже спрощена і на стадії пошуку потрібної машини являє собою лише нескінченні ряди фільтрів.

Як на неї потрапити з німецького сайту:

 1. Вгорі сторінки відшукайте іконку з німецьким прапором. Натисніть на неї, вона відкриється. Ви побачите всі десять доступних мов з прапорцями
 2. Шукаєте російський триколор і слово «російський» або «russisch», вибираєте його кліком
 3. Після оновлення сторінка сайту буде вже з іншою адресою – mobile.de/ru, а вся інформація представлена російською мовою 

Ок, а що ж робити тим, хто хоче переглядати повну версію сайту, але з німецькою мовою якось не дружить? Їм на допомогу прийде Google Translate – зручна функція, яка миттєво перекладає російською сторінки закордонних сайтів.

Скористайтеся віконцем, що спливає угорі завантаженої сторінки: Гугл Транслейт запропонує її перекласти тільки зараз або робити це завжди. Щоб завжди отримувати автоматичний переклад сайтів німецькою мовою (причому будь-яких), поставте галочку у віконці.

Якість перекладу, звичайно, залишає бажати кращого: автомат – він і є автомат. Однак поки що це – єдиний спосіб швидко скористатися повним функціоналом сервісу.

Можливості: як зареєструватися і купити авто

На mobile.de користувачі отримують тільки інформаційні послуги. Іншими словами, продавцям дають можливість показати свої авто, а покупцям – прицінитися, зв'язавшись з власниками. Це – важливий момент, оскільки сайт:

 • не проводить технічну передпродажну перевірку автотехніки;
 • не є посередником при укладанні угод;
 • не відповідає за правдивість поданої продавцями інформації стосовно стану машин, їх вартості та інших важливих моментів.

Слід розуміти, що якщо вас обдурять при продажі, то ви ніяк не зможете залучити адмінів майданчика до відповідальності.

Наявні тут оцінювальні інструменти й калькулятори служать виключно цілям комфорту користувачів і ні в якій мірі не можуть вважатися засобами експертної перевірки.

Купити на мобіле де можна все, що їздить:

 • Легкові машини – головним чином старі, але іноді зустрічаються абсолютно нові екземпляри. Хто їх, німців, розбере, що їм не так в нових тачках?
 • Вантажні – до і понад 7,5 т, автофургони
 • Причепи та напівпричепи
 • Буси різної місткості
 • Сільгосптехніку
 • Тягачі
 • Будівельні транспортні засоби
 • Мотоцикли

Все просто: спочатку реєструєтеся, вибираєте мову, потім за допомогою фільтрів підшукуєте варіанти авто. За результатами пошуку сайт видасть всі доступні варіанти. Зверніть увагу: ціни вказані брутто в євро і рублях.

Що таке брутто? Це – вартість авто з включеним в неї податковим митом. Воно становить 19%, проте його повертають покупцеві, як тільки авто виїжджає за межі ЄС.

А далі – дивіться, оцінюйте, зв'язуйтеся з продавцем обраної техніки. Зв'язок тут прямий: в кожній позиції обов'язково вказуються його способи – номер телефону, адреса скайпу або іншого подібного сервісу, електронної пошти.

Дзвінки, звичайно, підходять не всім: якщо машину продає німець, а ви володієте тільки російською чи українською мовою, то спілкуватися доведеться в письмовому вигляді. Правда, досить часто продажами займаються наші колишні земляки, котрі переїхали до Німеччини на ПМП. Тоді продавець вказує у своїй анкеті, що може вести угоду російською.

Є також чат, де можна відразу списатися. Незнання німецької мови нехай вас не лякає: всі ваші повідомлення автоматом перекладаються на німецьку, а повідомлення співрозмовника – російською, щоб ви могли відразу зрозуміти їх зміст.

Порада: якою б привабливою не була машина і ціна на неї, завжди особливо уважно читайте профіль продавця: там є рейтинг за 5-бальною шкалою (зірочки) і відгуки людей, які вже мали справу з цією людиною. Не полінуйтеся перекласти через гугл транслейт відгуки, написані іншими мовами. Можливо, їх зміст змусить вас відмовитися від наміченої покупки.

Отримати машину можна двома способами: поїхати за нею самому або довірити доставку спеціальній людині – гонщику.

Хто такий гонщик?

Гонщик – це професійний і дуже досвідчений водій, який доставить авто в Україну. Крім власне доставки він вирішує кілька інших найважливіших завдань:

 • Вибір авто за запитом клієнта
 • Вивчення реальної історії транспортного засобу
 • Оплату угоди
 • Проходження ТО

Вартість такої послуги коливається в межах від 1 000 до 1 500 євро. Ціна також може залежати від того, як оформляється авто для ввезення – за дорученням або з вписання гонщика співвласником.

Кому підійде: покупцям, які ніколи не купували машини за кордоном і взагалі не знають, як це робиться. Також часто цією послугою користуються просто зайняті люди.

Легкові авто і мотоцикли

Це – найвищий показник продажів позиції на будь-якому німецькому автосайті. На mobile.de продають машини і мотоцикли не тільки виробництва Німеччини: тут можна відшукати автотехніку абсолютно від усіх світових виробників:

 • Шведських – Volvo, Saab
 • Італійських – Ferrari, Fiat, Alfa Romeo
 • Французьких – Chevrolet, Peugeot, Citroen
 • Американських – Chrysler, Ford, Cadillac
 • Азійських – Honda, Mazda, Kia

Це –  лише мала частина всіх марок автомобілів, виставлених тут на продаж. Ціни коливаються від зовсім копійчаних до дуже разючих –  що називається на будь-який смак і гаманець.

Наприклад, за Mercedes-Benz Mercedes A160 просять всього 500 євро (брутто). Авто має солідний пробіг в 145 000 км, але при цьому знаходиться в прекрасному збереженні й готове до використання. Принаймні, так стверджує продавець.

Є й дорогі машини, хоча їх вартість на сайті все одно набагато нижча, ніж в автосалонах. Наприклад, за Mercedes-Benz AMG GT S Coupe з пробігом в 4 500 км просять всього 60 000 євро.

Мотоцикли теж продаються різні й за різною ціною. Наприклад, легкий байк Хонду CBR-125 з пробігом в 33 000 км пропонують всього за 650 євро, новий – за 4 000 євро.

Вантажні авто і спецтехніка

Одних тільки вантажних мерседесів на мобіле.де ми нарахували понад 28 000. Ціни на ці машини різні – в першу чергу грає роль пробіг і, звичайно, технічний стан.

Наприклад, можна взяти дизельну бортову платформу з пробігом в 90 000 км за 4 500 євро (брутто), а можна – за 5 700, але чомусь з пробігом в 375 000 км.

Мобільна версія сайту mobile.de

Щоб переглядати пропозиції продавців і вести з ними спілкування, зовсім не обов'язково заходити на сайт з комп'ютера або ноутбука. Телефон на Андроїді або інших сучасних операційних системах пропонує ті ж можливості, що і стаціонарні пристрої.

Мобільна версія mobile.de повністю повторює десктопну: від слогана Deutschlands größter Fahrzeugmarkt – «найбільший авторинок Німеччини» – до статей блогу вони абсолютно ідентичні.

У німецькій версії користувачам доступні всі фільтри, розширений і швидкий пошук, вбудовані калькулятори розрахунку продажної вартості й кредитів, весь функціонал особистого кабінету та інше. Це дуже зручно і робить сайт ще більш привабливим для покупців і продавців.

Російськомовна гілка на телефоні або планшеті також нічим не відрізняється від десктопної – клієнтам доступний той же мінімальний функціонал.

Слово застереження

Попри те, що німці мають репутацію людей в цілому добропорядних і законослухняних, ризик нарватися на пройдисвіта при покупці авто через сайт все ж існує.

Його збільшує ще й той факт, що споконвічні німці продають техніку через інтернет досить рідко – особливо ті, хто старше 60 років. Літні німецькі автолюбителі воліють мати справу з офлайн-салонами: там ризик обману нульовий.

На сайті все частіше продажами займаються наші колишні земляки, які переїхали жити до Німеччини. Крутиться там і чимало аферистів усіх мастей. Це – ті самі «треті», про кого ми обіцяли розповісти на початку статті, пам'ятаєте?

Що поробиш – покупка і продаж автомобілів ніколи не були малобюджетними заняттями. Сумами там оперують чималими, а значить, є можливість як слід поживитися на довірливих покупцях.

Способи обману клієнтів – окрема тема, яку ми обов'язково висвітлимо, а поки – просто кілька добрих порад:

 • якщо покупка авто в Європі для вас поки перший досвід, не покладайтеся лише на себе. Вивчіть тонкощі в інтернеті, а для ведення угоди візьміть досвідченого помічника;
 • не економте на пригоні – зверніться в надійну фірму, де вам оформлять і доставлять покупку під ключ;
 • уважно читайте всю інформацію в профілях продавців. Вибирайте тільки тих, у кого вже багато завершених угод з хорошими відгуками й високий рейтинг.