Місто Чернівці на Прикарпатті в Україні є однойменним адміністративним центром Чернівецької області. З початку 90-х вважається історичним центром Буковини і культурним центром Західної України. Місто не поступається за значенням  знаменитому Львову.

Площа Чернівців - 150 кв.км., населення - 245 тисяч жителів (за даними перепису населення 2009). Місто розташоване на березі річки Прут. Сьогодні Чернівці - економічно розвинена, освітня «столиця» Буковини.

У Чернівцях подбали про сферу освіти: поряд з кількома десятками дошкільних і шкільних установ, працюють 18 ВНЗ, 6 технікумів і 5 професійних училищ. Наукова діяльність міста славиться на всю Україну і відома в інших країнах. У місті відкриті НДІ термоелектрики, Медико-екологічних проблем, Прикладної механіки та математики.

Історія

Заселення території, на якій зараз розташовуються Чернівці, проходило в I-XX ст. Спочатку тут з'явилися стародавні слов'янські племена, які займалися землеробством і збиральництвом.

Пізніше Чернівці увійшли в Київську Русь і були частиною Галицько-Волинського князівства. Потрапили під гніт Золотої Орди. У 1345 в результаті військових визвольних змагань Угорського Королівства місто відійшло угорцям. У 1359 увійшло до складу Молдавської держави.

Саме з тих пір з'явилися перші письмові згадки про Чернівці. Молдавський князь Олександр Давній вказував в рукописах це місто як одне з найбільш зручних для торгівлі. Чернівці розташовувалися на перехресті напрямків на Балкани, Туреччину і країни Північно-Західної Європи.

З 1500 по 1700 рік місто перейшло під владу Туреччини, а потім Австрії. Завдяки австрійському герцогу Карлу фон Енценбергу, якого призначили головою, місто стало стрімко розвиватися. Енценберг закликав сюди не тільки купців, а й ремісників, промисловців.

Після розпаду Австро-Угорської імперії Чернівці перейшли у володіння Румунії. Але в 1940 роках Буковину приєднали до Української РСР. Саме тоді було створено суб'єкт - Чернівецька область, який став успішно розвиватися:

  • З'явилися машинобудівні підприємства;
  • Відкрилися хімічні, приладобудівні заводи;
  • Побудовано аеропорт;
  • Було поліпшено залізничний вокзал.

Визначні місця Чернівців

Чернівці заслужено носять звання культурного центру Західної України. У місті понад 600 історичних пам'яток. Один з найстаріших краєзнавчих музеїв України, побудований в 1863 році, працює саме тут. Не менш цікавий музей Народної архітектури та побуту.

Віруючі обов'язково повинні відвідати:

  1. Миколаївську дерев'яну церкву;
  2. Кам'яну Георгіївську церкву;
  3. Троїцьку церкву в Магалі;
  4. Успенську церкву в Калічанці;
  5. Резиденцію буковинських митрополитів;
  6. Українську Греко-Католицьку Церкву.

Туристи відвідують міську ратушу з 45-метровою вежею, Кафедральний собор у візантійському стилі, єзуїтський костел в неоготичному стилі. Насолодитися красою будівель XIX-XX століть, виконаних в силі неоренесанс можна на Центральній площі, вулиці Ольги Кобилянської.

Мер міста

Мер сучасного міста Чернівці з 2014 року - Каспрук Олексій Павлович. В тому ж році відмовивсявід мандата народного депутата (раніше був обраний депутатом від партії «Народний фронт»). У 2018 році міськрада проголосувала за відставку Каспрука. Причина не розголошується, за даними ЗМІ був конфлікт між мером Чернівців і депутатами.

Каспруку через 9 місяців вдалося не тільки поновитись на посаді, а й отримати майже 265 тисяч гривень компенсації за вимушену відставку.